Menu
Krepšelis

Ceresit BT18 savaime limpanti izoliacinė bituminė membrana, 20m²

Ceresit BT18 savaime limpanti izoliacinė bituminė membrana, 20m²
Ceresit BT18 savaime limpanti izoliacinė bituminė membrana, 20m²
165.20 €
Be PVM: 136.53 €
 • Likutis: Sandėlyje šiuo metu nėra.
 • Prekės kodas: CER-BT18-56

Savaime limpanti bituminė membrana. Naudojama esant +5 °C ir didesnei temperatūrai.

Membrana Ceresit BT 18 – tai dvigubo laminavimo polietileninė plė velė su lipnia izoliacine bitumine-kaučiukine mase. Membraną BT 18 galima naudoti iš drėgmės pasireiškimo pusės:

 • pamatų ir atraminių mūrų, balkonų, terasų, izoliacijai;
 • vertikalių ir horizontalių pastatų paviršių izoliacijai, siekiant apsaugoti nuo grunto drėgmės ir gruntinio vandens.

Kitas sandarinimo sistemas, pvz., su bitumine mase Ceresit CP 43, dažniausia naudoti akytų ir šiurkščių pagrindų atvejais, kai numatomas glaustinis paviršius bus mažesnis kaip 80%. Membrana BT 18 n ėra atspari ultravioletiniams spinduliams. Medžiaga yra atspari įprastai gruntiniuose vandenyse ir žemės gruntuose esančioms agresyvioms substancijoms.

PAGRINDO PARUOŠIMAS

Pagrindai turi būti lygūs, patvarūs, vientisi, sausi ir švarūs. Prieš naudojant BT 18, visus mineralinius pagrindus reikia užgruntuoti Ceresit BT 26, vadovaujantis šios medžiagos naudojimo instrukcija. Metalinių, dirbtinio pluošto ir polistireno pagrindų gruntuoti nebūtina. BT 26 užgruntuoti pagrindai prieš gruntavimą gali būti šiek tiek drėgni. Prieš klijuojant BT 18, būtina patikrinti, ar gruntavimo sluoksnis BT 26 yra išdžiuvęs, sukietėję s ir ar jis yra tolygios juodos spalvos. Taip pat reikia patikrinti gruntavimo sluoksnio sukibimą: priklijuoti nedidelę BT 18 juostelę, prispausti ir nuplė šti. Jeigu daugiau kaip 30% užklijuoto gruntavimo sluoksnio bus nuplėšta nuo pagrindo, sukibimas nėra pakankamas. Tokiu atveju reikia palaukti kelias valandas ir pakartoti bandymą. Gruntavimo sukibimas yra geras, jeigu BT 18 juostelę galima nuplėšti tik panaudojus jėgą. 5 cm pločio BT 18 juostelės atveju tai yra didesnė kaip 0,1 kN jėga.

DARBO EIGA

1. BT 18 nupjovimas

Atitinkamo dydžio membranos juostas įpjauti padėjus jas ant lentos. Naudoti aštrų peilį. Nupjovus vėl suvynioti.

2. Kampų ir briaunų (kraštų) izoliavimas

Izoliavimo darbai, kai naudojama membrana BT 18, pradedami nuo visų kampų ir briaunų (kraštų) apsaugojimo. Į visus kampus (įdubusius ir iškilusius), vadovaujantis instrukcijomis piešiniuose, pateiktuose Ceresit membranų tvirtinimo instrukcijoje, įklijuojamos atitinkamai įpjautos membranos juostos. Visuose kampuose ir kraštuose pirmiausia reikia užklijuoti 30 cm pločio sutvirtinančias juostas, iškirptas iš BT 18 ritinio.

3. Klijavimas

Membranos juostos klijuojamos ant paruošto pagrindo, tuo pat metu nuplėšiant apsauginį popierių. Ant sienų membrana klijuo-jama vertikaliai, iš viršaus į apačią. Tuo pat metu reikia atlikti šiuos veiksmus:

 • įpjautos juostos pradžioje, maždaug 1 m atkarpoje neskubant atklijuoti apsauginį popierių ir jį suvynioti;
 • juostą pridėti lipnia puse prie paruošto pagrindo ir toliau atklijuoti apsauginį popierių;
 • tuo pat metu su šepečiu arba šluoste prispausti izoliacijos juostą prie pagrindo. Prispaudimas prie pagrindo pradedamas nuo vidurio, taip pat reikėtų vengti užsilenkimų ir oro pūslelių susidarymo;
 • baigiant darbą, visą priklijuotą izoliacijos juostos paviršių prispausti su guminiu voleliu. Kruopščiai prispausti voleliu atskirų juostų užlaidas (bent 8 cm pločio).

Izoliuojant virš gyvenamųjų patalpų esančius paviršius, patariama padengti du membranos Ceresit BT 18 sluoksnius.

4. Viršutinio krašto įtvirtinimas

Ant vertikalių paviršių viršutinę membranos briauną įtvirtinti mechaniniu būdu, naudojant metalinius cokolinius arba potinkinius lakštus. Viršutinį membranos kraštą virš įtvirtinančio lakšto užglaistyti CP 43 mase. Jeigu membrana baigiasi žemiau suprojektuoto teritorijos lygio, užglaistyti reikia taip pat ir įtvirtinantį lakštą.

5. Apsauginiai sluoksniai / izoliacinis sluoksnis, grunto užpylimas

Ceresit BT 18 būtina apsaugoti nuo pažeidimo, naudojant atitinkamas drenažines plokštes arba neaustinę medžiagą. Šias apsaugines priemones reikia įtvirtinti taip, kad jos neįgriūtų grunto sutankinimo metu. Izoliacines plokštes, pvz. ekstruduotojo putplasčio plokštes, galima tvirtinti bitumine mase Ceresit CP 43. Užbaigus izoliavimo darbus, gruntas turi būti užpiltas per 72 valandas. Pamatams užpilti naudoti tik smėlį, smėlio ir žvyro mišinį arba kitokią smulkių granulių medžiagą. Gruntą užpilti ir sutankinti 30 cm storio sluoksniu.

DĖMESIO

Darbai turi būti atliekami esant sausoms sąlygoms, kai oro ir pagrindo temperatūra yra nuo +5° iki +30°C, o santykinis oro drėgnumas yra mažesnis kaip 80%. Vengti darbų atlikimo, jeigu pagrindas yra veikiamas tiesioginių saulės spindulių. Prieš pradedant naudoti BT 18, esant aukštos temperatūros sąlygoms, izoliacijos ritinėlius reikia laikyti šaltai, kadangi įkaitintas bituminis sluoksnis suminkštėja ir apsunkina darbą. Tuo tarpu atliekant darbus esant žemai temperatūrai, izoliacijos ritinėlius būtinai reikia laikyti šiltai. Tai palengvins darbus ir padidins BT 18 klijavimo prie pagrindo jė gą. Membranos temperatūra tvirtinimo metu turi būti nuo +10° iki +20 °C. Tuo tarpu esant žemai temperatūrai (žemiau +10°C), patariama laikyti medžiagą kambario temperatūroje mažiausia 24 val. Atliekant darbus, būtina užtikrinti, kad po izoliacijos sluoksniu nepatektų vandens, pvz., susikaupusio ant perdangos, besiskverbiančio per pamatinio mūro viršų; iš drenažo vamzdžių ir t. t. Visi duomenys pateikti esant +20 °C temperatūrai ir 60% santykiniam oro drėgnumui.

REKOMENDACIJOS

Šiame techniniame aprašyme nurodyta medžiagos naudojimo sritis ir rekomenduojamas darbų atlikimo būdas. Tačiau nepakeičia profesinio darbų atlikėjo pasirengimas. Be čia pateiktų rekomendacijų darbai turi būti atliekami laikantis statybos ir darbo saugos bei higienos reikalavimų. Gamintojas užtikrina gaminio kokybę, tačiau neturi įtakos jo naudojimo sąlygoms ir būdui. Iškilus abejonėms, būtina atlikti savarankiškus medžiagos naudojimo bandymus. Išleidus šį lapą, ankstesni lapai negalioja.

TRANSPORTAVIMAS IR SANDĖLIAVIMAS-

 • labai karštomis dienomis BT 18 ritinis laikyti šaltai, o prieš naudojant BT 18 žemos temperatūros sąlygomis – šiltai;
 • BT 18 ritinius reikia transportuoti ir sandėliuoti vertikalioje padėtyje; saugoti nuo sulankstymo, aukštos temperatūros ir drėgmės;
 • apsauginę pakuotę nuimti tik prieš pat pradedant darbus.

PAKUOTĖ

20 m x 1 m ritiniai, pakuojami į apsauginį kartoną

Slapukai
Siekiant pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais bei vidinės rinkodaros tikslais šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Privatumo politika